Voleybol Okulu
 

ECZACIBAŞI SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL OKULU
Eczacıbaşı Spor Kulübü, yalnız kendi kategorilerinde liglerde yer alan A Takımı ve altyapı takımlarıyla değil, Ayazağa’daki Voleybol Okulu’yla da spora destek veriyor. Eczacıbaşı Voleybol Okulu'nda, kızlara voleybol sporunu öğretirken, onların aynı zamanda tüm yaşamı boyunca yaşam kalitesi ve başarılarını artıracak, spor kültürünü ve sportif vücut yapısını kazanmaları amaçlanıyor.

VOLEYBOL OKULU’NUN AMACI
Gruplara katılan öğrencilerin fiziksel, sportif ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi,

Toplu ya da topsuz olarak uygulanan eğitim teknikleri ile çocuğun ileri yaşamında, her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, ritim, denge, algılama sürati, tepki sürati gibi motor fonksiyonlarını geliştirmesi,

Voleybol sporunun sevdirilmesi, top duyusunun gelişimi ve minikler standartlarında voleybolun öğretilmesi,

Grup arkadaşları ile bir arada çalışan çocuğun ekip bilincini ve kendisinin ekipteki yerini anlamasını sağlayacak ve ileride toplum içerisinde yerini almasını kolaylaştıracak spor becerilerinin ve spor kültürünün kazandırılması,

ANTRENÖRLER
Voleybol Okulu’nda görev yapan antrenörler her yıl A Takım ve altyapı antrenörleri tarafından hizmet içi eğitimden geçiriliyor ve eğitimleri süresince tüm altyapı oyuncularının antrenmanlarına katılıyorlar.

PROGRAM
Voleybol okulunda uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmış programlar sunuluyor. Bu programlarda öncelikle çocuğun sportif becerisini artıracak oyunlar ve voleybol sporunun temelini kazandırmaya yönelik çalışmalar uygulanıyor. Programın teknik danışmanlığı, A Takım ve altyapı antrenörleri tarafından yapılıyor.

Yaşları, gelişme düzeyleri, becerileri ve tecrübeleri göz önüne alınarak ayrılan gruplar, her cumartesi ve pazar günü, bir saat 15 dakika çalıştırılıyor. Antrenmanlar, Ayazağa'daki Eczacıbaşı Spor Salonu'nda yapılıyor.
 
2014-2015 Sezonu

2014-2015 sezonu için kayıt başvuruları Eylül 2014'te alınacak. Eczacıbaşı Voleybol Okulu antrenmanları ise; Ekim 2014'te başlayıp, Haziran 2015 sonuna kadar devam edecek. Ücret, üç aylık dönemler halinde alınacak. İlk kayıtla birlikte sporcu adaylarına ücretsiz tayt, tişört ve çanta verilecek.

İLETİŞİM

Voleybol Okulu Sorumlusu  Gamze Altun Yakarca 
Adres  Eczacıbaşı Spor Kulübü, Kemerburgaz Caddesi, No: 21 Ayazağa 34390 İstanbul
Telefon  0212.289 96 40 (10 hat)
Faks  0212.289 96 50
E-posta  gamze.yakarca@eczacibasi.com.tr

Web Tasarımı