Avrupa Profesyonel Voleybol Kulüpleri Birliği kuruldu

07 Kasım 2018

Avrupa’da profesyonel Spor Kulüplerinin arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla oluşturulan Avrupa Profesyonel Voleybol Kulüpleri Birliği (ACPV), 7 Kasım 2018 Çarşamba günü Fransa’nın Cannes şehrinde resmi olarak kuruldu. ACPV’nin Genel Müdürü eski Sırp milli voleybolcu Ivan Miljković olurken, Birliğin ilk üyeleri Türkiye’den Eczacıbaşı VitrA ve Galatasaray, Romanya’dan CSM Volley Alba Blaj, Polonya’dan Grot Budowlani Łódź ve Polonya Kulüpler Birliği, Sırbistan’dan Partizan Belgrade, Bulgaristan’dan Maritza Plovdiv, Fransa’dan RC Cannes ve Volero Le Cannet, Rusya’dan Uralochka Jekaterinburg ve İsviçre’den VBC züri unterland olarak belirlendi.

Haberi Paylaş

Son Haberler

Oyuncumuz Yeon Koung Kim, Dinamo Kazan galibiyetini değerlendirdi [Video]

23.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Dinamo Kazan karşısında 13 sayı elde elden oyuncumuz Yeon Koung Kim galibiyeti değerlendirdi.

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa'da da fırtına gibi

22.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Rusya temsilcilerinden Dinamo Kazan’a konuk olan Eczacıbaşı VitrA, sahadan 3-1 galip ayrıldı ve gruptaki liderliğini sürdürdü.

Eczacıbaşı VitrA, Rusya'ya gitti

21.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Rus ekip Dinamo Kazan’a konuk olacak olan Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, Rusya’ya gitti.

E-BÜLTEN