Sadakatın başka bir anlamı: Büşra Kılıçlı

12 Şubat 2018

Eczacıbaşı Spor Kulübü'nde yetişen ve 13 sezondur sadece Eczacıbaşı forması giyen başarılı orta oyuncu Büşra Kılıçlı, World of Volley'in sorularını cevapladı.  

Türkiye Ligi’nde Eczacıbaşı şu an lider konumda. Vakıfbank’ı Lig’de iki kez yendiniz ve Fenerbahçe de bu sezon geçen seneki performansında değil. Sence bu sezon Eczacıbaşı’nın kupayı kazanma yılı mı? 

Eczacıbaşı VitrA seneye çok genç ve dinamik bir kadro ile başladı. Sezon başında geçtiğimiz yıllara göre daha farklı bir Eczacıbaşı olacağını biliyorduk. Vakıfbank’ı Lig’de iki kez yenerek her takımla başa baş mücadele edecek bir takım ruhuna sahip olduğumuzu kanıtladık. Ayrıca, Fenerbahçe her zaman oynaması güç bir takımdır. Fakat, bu sene Türkiye Ligi geçtiğimiz sezonlardan daha kuvvetli. Lig’deki her takım zor. Her takımın öncelikli hedefi kupayı kazanmaktır ama bu sezon kupanın favori isimlerinden biri Eczacıbaşı VitrA. 

Eczacıbaşı’nın Cev Kupası’ndaki şansını nasıl görüyorsun?

Bu zamana kadar VC Oudegem ve Yamamay e-work Busto Arsizio’yla oynadığımız maçları kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Şimdi Çeyrek Final’deki rakibimiz güçlü bir Rus takımı. Bütün takımlar çok kuvvetli. Çok ileriyi düşünmektense her maça ayrı ayrı odaklanmayı tercih ediyorum. Her maçın önemi farklı ve takım olarak bunun bilincindeyiz. Hedefimiz kupayı evimize getirmek.

Lig’deki en iyi beşinci blokörsün. Bu zamana kadarki performansından memnun musun?

Bu zamana kadar takım olarak iyi bir performans ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Bunun bir takım oyunu olduğunu unutmamalıyız. Birinci günden beri yükselişte olan bir takımımız var. Kendimi hep daha iyisi için zorluyorum.

11 yaşında voleybola başladığındaki hayallerin nelerdi? Hayallerini gerçekleştirdin mi?

11 yaşında voleybola başladım ve 16 senedir voleybol oynuyorum. Zamanla daha iyi oynadığımı gördükçe ulaşmak istediğim yerler ve hedefler büyüdü. Başka sporcular gibi kendime hedefler koydum ve bunlardan bir kaçını gerçekleştirme fırsatı buldum. 2012 Londra Olimpiyatları'nda yer aldıktan sonra, Eczacıbaşı VitrA forması ile Avrupa Şampiyonu olup iki kez üst üste Dünya Kulüpler Şampiyonu olmak olağanüstüydü.

Dört sene önce Türkiye, Dünya Şampiyonası’nda dokuzuncu sırada yer aldı. Senin şimdiki beklentilerin ve düşüncelerin neler?

Şu an Türkiye Milli Takımı'nda gelişmekte olan ve yetenekli çok fazla sporcu var. Yeni ve güçlü bir jenerasyon ile karşı karşıyayız ve madalya almayı hakettiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda hayallerimize ve hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmaya devam etmeliyiz. 

Baş antrenörünü sıkça değiştiren Türk Milli Takımı'nın şimdiki antrenörü Guidetti’nin doğru kişi olduğuna inanıyor musun? 

Giovanni Guidetti kendini çok geliştirmiş bir antrenör. Türkiye'ye sayısız başarı getirdi. Türk Milli Takımı'nın en iyi yere gelmesi için elinden geleni yapacaktır. Çok açık fikirli ve her oyuncuya şans tanıma fısatı veren bir antrenör. Ayrıca genç jenerasyon ile iyi bir ilişkisi var ve her iki taraf da çok şanslı.

Türkiye’de ve Eczacıbaşı dışında başka bir kulüpte oynamak ister misin?

Önceliğim Türkiye’de oynamak çünkü geçtiğimiz yıllara göre kendini çok geliştirmiş bir Türkiye Ligi var. Her takım birbiriyle rekabet içinde. Kariyerime Eczacıbaşı’nda başladım ve başka hiçbir kulüpte oynamadım. Olduğum yerde çok mutluyum ve Eczacıbaşı’nda herkes kendimi evimde gibi hissettiriyor. Eczacıbaşı’nda oynadığım için kendimi ayrıcalıklı ve özel hissediyorum. 

Kendini 5 sene sonra nerede görüyorsun?

Çok ileriyi düşünmektense gün gün yaşamayı tercih ediyorum. 5 yıl, ileriyi düşünmek için uzun bir süre. Sezon başındaki çıkışımızı takım olarak korumak ve devam ettirmek istiyoruz. Sezonu iyi bitirmek istiyoruz.

 

 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Oyuncumuz Yeon Koung Kim, Dinamo Kazan galibiyetini değerlendirdi [Video]

23.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Dinamo Kazan karşısında 13 sayı elde elden oyuncumuz Yeon Koung Kim galibiyeti değerlendirdi.

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa'da da fırtına gibi

22.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Rusya temsilcilerinden Dinamo Kazan’a konuk olan Eczacıbaşı VitrA, sahadan 3-1 galip ayrıldı ve gruptaki liderliğini sürdürdü.

Eczacıbaşı VitrA, Rusya'ya gitti

21.01.2019

2019 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu üçüncü maçında Rus ekip Dinamo Kazan’a konuk olacak olan Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, Rusya’ya gitti.

E-BÜLTEN