Nalan URAL Menajer


1981-1997 yillari arasinda Milli Takim’da yer aldi ve 250 kez milli formayi giydi. Milli Takim’da dört yil, sekiz yil oynadigi ve yetistigi Eczacibasi kulübünde de iki yil kaptanlik yapti.

1997 yilinda voleyboldaki oyunculuk kariyerine veda eden Ural, ayni yil hem Milli Takim’da hem de Günes Sigorta’da menajerlik görevini üstlendi.

Nalan Ural sporcu olarak; bir kez Balkan Sampiyonasi, üç kez Bahar Kupasi'nda "En iyi smaçör", bir kez Avrupa Sampiyonasi'nda "En iyi defansçi", Türkiye Birinci ligi'nde ise bes kez "En degerli oyuncu" ve bir kez de Olimpiyat Komitesi tarafindan "En degerli bayan voleybolcu" seçildi.

Oynadigi takimlardan Eczacibasi ile iki kez Türkiye Sampiyonlugu'nu, bir kez Cumhurbaskanligi Kupasi'ni, bir kez Avrupa Sampiyon Kulüpler Kupasi dördüncülügünü, bir kez Avrupa Konfederasyon Kupasi ikinciligini kazandi. Emlak Bankasi ile bir kez Türkiye Sampiyonlugu'nu, bir kez Türkiye Kupasi'ni, Vakifbank ile de bir kez Türkiye Sampiyonlugu'nu, bir kez de Türkiye Kupasi'ni elde etti.

Ural, menajerlik yaptigi dönemde ise kulüp takimlariyla; bir kez Avrupa Top Teams, bir kez Challenge Kupasi'ni kazandi. Bir kez CEV kupasi üçüncüsü, bir kez de Avrupa Sampiyonlar Ligi dördüncüsü ve iki kez Türkiye Sampiyonu oldu. Milli takimlarla; 1997'de Bahar Kupasi ikinciligini, 2006'da Dünya Sampiyonasi onunculugunu elde etti.

Nalan Ural, 2010-2011 sezonundan bu yana menajeri oldugu Eczacibasi VitrA Takimi'yla bir Türkiye Sampiyonlugu, iki Türkiye, iki de Süper Kupa kazandi.

1965 Adana dogumlu olan Nalan Ural, evli ve bir çocuk annesi. Ural, ITÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisligi mezunu.

E-BÜLTEN