Şampiyonluk rekortmeni sezonu açtı
Videolar için..
27 Eylül 2012 Perşembe - Türk voleybolunun şampiyonluk rekortmeni Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı, 2012-2013 sezonunu Kanyon Ofis 22. Kat’da düzenlenen basın toplantısıyla açtı.
 
Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, A Takım oyuncuları ve teknik kadronun katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, yeni oyuncular ve sezon hedefleriyle ilgili bilgi verildi.
 
Geçtiğimiz sezon 28. kez Türkiye Şampiyonu olarak “Şampiyonluk rekortmeni” unvanını pekiştiren Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı’nın bu sezonki kadrosunu; Kaptan Esra Gümüş, Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu, Maja Poljak, Neslihan Darnel, Senna Usic Jogunica, Asuman Karakoyun, Buse Kayacan, Büşra Cansu, Gözde Yılmaz, Melis Durul, yeni transferler; Liubov Shashkova Sokolova (universal), Özge Kırdar Çemberci (pasör), Aleksandra Petrovic (orta oyuncu), altyapıdan bu sezon kadroya katılan Ceylan Arısan ve Elif Didem Durmaz oluşturuyor.

Geçen sezon voleybola, en fazla seyircinin çekildiği dönem olduğunu ve bunda Milli Takımların büyük payının olduğunu belirten Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı "52 yıl sonra bir takım, voleybolda ise ilk kez Olimpiyatlar’a katılma başarısını gösterdi A Milli Takımımız. Aynı zamanda Grand Prix üçüncüsü olduk. A Milli Takımımız elde ettiği başarıyla şu anda Dünya sıralamasında yedinci sıradayız. Altyapı Milli Takımlarıyla da ulusal başarılarımız devam etti.

Yardımcı antrenörlüğünü Eczacıbaşı VitrA Takımı’nın Yardımcı Antrenörü Suphi Doğancı'nın yaptığı, Genç Takım’ın yanı sıra A Takımımız’ın da oyuncusu olan Ceylan Arısan’ın kadrosunda yer aldığı Genç Kız Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu oldu. Eczacıbaşı Yıldız ve Genç Takımları’nda oynayan Hande Baladin ile Buse Ene'nin de kadrosunda yer almasından gurur duyduğumuz Yıldız Kız Milli Takımımız Balkan Şampiyonu oldu. İlk kez organize edilen ve Ankara’da yapılan Küçük Kızlar Balkan Şampiyonası'nın ilk şampiyonu olan kadroda Eczacıbaşı Küçük Takımı’ndan iki sporcumuz İrem Bat ve Gülem Altay'ın da kadroda yer aldı. Tüm bu başarılar; ülkemizi Genç ve Yıldız Dünya sıralamasında Türkiye beşinciliğine taşıdı. Bu başarılardan ülkemiz ve Türk voleybolu adına büyük gurur ve mutluluk duyduk. Kulüp olarak yıllardır Milli Takımlara gerek sporcu gerekse teknik kadro açısından her zaman önemli katkılarda bulunduk. Bu sene de A Milli Takımları’na; sekiz sporcu, bir antrenör, altyapı milli
takımlarına; yedi sporcu, bir antrenör olmak üzere toplamda 15 sporcu,
iki antrenör gönderdik. Tüm bu başarılar gelecek için çok iyi sinyaller veriyor. Kulüp olarak gerek sporcu gerekse teknik kadroya yaptığımız katkılarla, bu başarıda; payımız olmasından mutluluk duyuyoruz" dedi.

Bu sezonun çok zor bir sezon olacağını belierterek sözlerine devam eden Faruk Eczacıbaşı "Geçen sene üç kupa mutluluğunu yaşadık. Gelecek sene hedeflerimiz değişmedi, bu kez dört kupanın sahibi olmak istiyoruz. Rakiplerimizin de iyi transferleri var. Ancak biz her sene olduğu gibi bu sene de iddialıyız. Sezon sonunda şampiyonlukları elde eden ve zaferimizi kutlayan olmak istiyoruz" diyerek sözü  Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural'a bıraktı.

Yeni bir sezonun herkese hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Nalan Ural "Geçen sezon kazandığımız Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa’dan sonra müzemize götüremediğimiz bir tek Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası kaldı. Geçen sene kazandığımız kupaları bir kez daha elde etmek istiyoruz ancak bu sezon en önemli hedefimiz Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası. Yeni sezonda; iskeletimizi korurken, bazı pozisyonları daha da güçlendirdiğimiz bir kadro oluşturduk. Altyapımızdan yetişen, deneyimli ve kariyerli gençlerimizle desteklediğimiz takımımızla iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Yeni sezona 17 Ekim’de Ankara’da Galatasaray’la yapacağımız Süper Kupa maçı ile başlayacağız. Türkiye Kupası’nda rakibimizi bekliyoruz. Türkiye Ligi’nde klasik playoff sistemi uygulanacak. Avrupa Lig etabında; Tauron MKS Dabrowa Gornicza Polonya, Azerrail Bakü Azerbaycan ve Dresdner SC Almanya takımlarıyla karşılaşacağız ve bir üst tura en iyi avantajı elde ederek çıkmak istiyoruz” dedi.
 
Milli Takımlarımız’ın elde ettiği önemli ve Türk Voleybolu adına ilk olan başarılardan çok mutlu olduklarını belirten Ural “A Milli Takımı ve diğer altyapı milli takımlarının sporcu ve teknik kadrosuna yaptığımız katkı çok büyük. Yıllardır Kulüp başarısının dışında Milli Takımlar’a da katkı sağlamak, gelişmesi ve ilerlemesi için emek veren bir Kulübüz. Verdiğimiz emeklerin karşılığını Milli Takımlarımız’ın elde ettiği başarılarla almak çok keyifli. A Milli Takımı’nın Grand Prix üçüncülüğü, Avrupa Elemelerini geçip Londra Olimpiyatları’na katılması, geçen sene Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Yıldız Milli Takım bu sene Genç Milli Takım olarak Avrupa Şampiyonluğunu, Yıldız Milli Takım ve Küçük Milli Takım’ın Balkan Şampiyonluğu ve tüm bu şampiyonlukları elde eden takımlarda Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sporcularının olması voleybola ve altyapıya yaptığımız yatırımın ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Bundan sonra da katkılarımız artarak devam edecektir” diye konuştu.

Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Micelli de, “Geçen sezon kazandığımız üç kupanın ardından bu yıl hedefimiz, Avrupa Şampiyonluğu'nu da kazanarak dört kupayı kaldırmak. Sezon öncesi Polonya’da yaklaşık bir haftalık bir kamp yaptık ve üç gün süren özel bir turnuvaya katıldık. Özel bir turnuva da olsa kupa ile evimize dönmek moral verdi. Başka bir ülkede bir haftalık kamp ve yaptığımız üç maç, Takım’ın her bir üyesine kendisini ve birbirini gözlemleme şansını verdi. Sezon öncesi iyi bir hazırlık oldu. Hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak iyi bir kadroya sahibiz” dedi.
 
Milli Takım ve Eczacıbaşı VitrA’nın Kaptanı Esra Gümüş  ise, özellikle Milli Takımlar’da oynayan sporcular için geçtiğimiz sezonun çok yoğun geçtiğini belirterek, "Ancak hem Kulübüm’le hem de Milli Takımlarımız’la elde ettiğimiz başarılar yorgunluğumuzu unutturdu. Yeni sezona özel bir turnuva ile başladık. Bizim için çok verimli bir kamp oldu. İyi bir ekip olacağımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Süper Kupa'yı alarak yeni sezona da iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Sakatlıkların yaşanmadığı ve hedeflerimize ulaştığımız bir sezon olmasını diliyorum" diye konuştu.
 
Basın toplantısı; Kanyon’da gerçekleştirilen fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
Basın toplantısıdan sonra “Voleybol Kanyon’da” adıyla üç gün sürecek etkinliklere ev sahipliği yapan Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı, kendileri için özel hazırlanan posterleri voleybolseverler için imzaladı ve hayranlarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi.
 
Türkiye’de ilk kez bir alış veriş merkezinde (AVM) düzenlenen, voleybolu geniş kitlelere tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Eczacıbaşı’nın organize ettiği “Voleybol Kanyon’da” etkinlikleri kapsamında; her gün birer saat Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı’nın imza etkinliğinin yanı sıra “Mini Voleybol Turnuvası”, “Voleybol Öğreniyorum”, “Eğlenceli Voleybol” gibi bölümlerle Kanyon’da sporla dolu üç enerjik gün geçirilecek.
 
“Voleybol Kanyon’da” çocukları da voleybolla tanıştırmaya hazırlanıyor. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün deneyimli voleybol antrenörleri, “Voleybol Öğreniyorum” standında, yaşa göre boy, kilo, esneme kabiliyeti ölçümlerini yaparak ebeveynlerin çocuklarının fiziksel özellikleri ve hangi yaşta voleybola başlayabilecekleriyle ilgili tüm sorularına cevap verecek.
 
Eczacıbaşı taraftar grubu Tigers’ın neşeli bandosu eşliğinde gerçekleşecek, eğlence ve heyecan dolu bu üç günlük etkinlikte, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı taraftarlarına “TOP SİZDE!” diyecek.

Program hakkında detayli bilgi için: http://www.eczacibasisporkulubu.org.tr/VoleybolKanyonda/

Güncel Haberler
- Eczacıbaşı VitrA, Süper Kupa için Trabzon'da! ()
- Eczacıbaşı VitrA, Trabzon’dan üç puanla dönüyor ()
- Fenerbahçe Grundig-Eczacıbaşı VitrA: 3-2 ()
- Sezonun ikinci derbisine çıkıyoruz! ()
- Şampiyonlar Ligi açılışını 3-0’la yaptık ()
- Eczacıbaşı VitrA, Şampiyonlar Ligi’ne OMSK maçıyla başlıyor! ()
- Eczacıbaşı VitrA bir saat sonunda galip ()
- Eczacıbaşı VitrA, Ankara'dan galibiyetle dönüyor ()
- Derbi maçın galibi Eczacıbaşı VitrA ()
- Eczacıbaşı VitrA, Şampiyonlar Ligi hazırlıklarını sürdürüyor ()
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18    19    20    21    22    23    24    25    26    27    28    29    30    31    32    33    34    35    36    37    38    39    40    41   
 

Web Tasarımı