HABERLER

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Kampüsleri 2. Geliş...

Eczacıbaşı Spor Kulübü, geleceğin yıldızlarını keşfetmek üzere başlattığı Geleceğe Smaç projesi kapsamında tü...
Detaylar için tıklayınız.

Reşat Yazıcıoğulları Eczacıbaşı Geleceğe Smaç...

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün alt yapı çalışmalarını yaygınlaştırmak üzere başlattığı Geleceğe Smaç projesinin Te...
Detaylar için tıklayınız.

2017-2018 Vestel Venüs Sultanlar Ligi

2017-2018 Vestel Venüs Sultanlar Ligi fikstürü, Ankara'da düzenlenen kura çekiminde belirlendi.
Detaylar için tıklayınız.

Efsane kaptanlarımızdan Hülya Erçin’i kaybett...

Ailesine, sevenlerine ve tüm voleybol camiasına başsağlığı diliyoruz.
Detaylar için tıklayınız.

Eczacıbaşı VitrA’nın teknik ekibi belli oldu

2017-2018 sezonu öncesi teknik ekip kadrosunda değişikliğe giden Eczacıbaşı VitrA’da görev alacak antrenörler ...
Detaylar için tıklayınız.
2015-2016 Türkiye Ligi Maç Programı ve Sonuçları
  • Puan Durumu
  • TakımlarOGMA.S.V.S.Puan
    1.  Fenerbahçe Grundig 22 20 2 64 13 61
    2.  VakıfBank 22 20 2 63 14 59
    3.  Eczacıbaşı VitrA 22 18 4 58 23 52
    4.  Galatasaray Daikin 22 15 7 52 36 43
    5.  Nilüfer Bel.  22 11 11 43 40 35
    6.  Bursa B.Ş.Bel. 22 12 10 42 42 34
    7.  Sarıyer Bel. 22 11 11 41 47 29
    8.  Çanakkale Bel. 22 9 13 36 46 28
    9.  Halkbank  22 8 14 31 49 23
    10. Imperial Has. İdmanocağı 22 4 18 28 61 15
    11. Salihli Bel. 22 3 19 20 62 10
    12. İlbank 22 1 21 18 63 7

     

  • Birinci Devre (11 Ekim-13 Aralık 2015)
  • TarihSaatTVSalonEv Sahibi TakımKonuk TakımSonuçİstatistik
    14.10.2015 17:30 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA İlbank 3-0 (25-15/25-20/25-17)
    18.10.2015 15:30 D-Smart Burhan Felek İstanbul Vakıfbank Eczacıbaşı VitrA 3-1 (23-25/25-22/25-15/25-12)
    24.10.2015 17:30 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA İdman Ocağı 3-2 (23-25/25-13/25-22/27-29/15-10)
    31.10.2015 17:00 - Cengiz Göllü Bursa Nilüfer Belediyesi Eczacıbaşı VitrA 0 - 3 (14-25/22-25/10-25)
    06.11.2015 18:00 - Anafartalar Çanakkale Çanakkale Bld. Eczacıbaşı VitrA 0-3 (13-25,24-26,19-25)
    15.11.2015 17:30 - Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Halkbank 1-3 (25-22/23-25/19-25/21-25)
    18.11.2015 18:00 FB TV Ataşehir Metro Enj. İst. Fenerbahçe Grundig Eczacıbaşı VitrA 3-1 (27-29/25-23/25-19/25-18)
    22.11.2015 17:30 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Bursa BŞ Belediyespor 3-0 (25-23/25-21/25-14)
    29.11.2015 14:00 NTV Spor Burhan Felek İstanbul Galatasaray Daikin Eczacıbaşı VitrA 3-1 (22-25/25-17/25-19/25-18)
    06.12.2015 17:30 - Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Salihli Belediyespor 3-0 (25-15/25-14/25-23)
    13.12.2015 17:00 - Bahçeköy Orman Fakültesi İstanbul Sarıyer Belediyespor Eczacıbaşı VitrA 1-3 (25-23/17-25/23-25/9-25)
  • İkinci Devre (16 Ocak- 26 Mart 2016) | Playoff
  •  BİRİNCİ ETAP

    TarihSaatTvSalonEv Sahibi TakımKonuk TakımSonuçİstatistik
    16.01.2016 14:00 - Başkent Ankara İlbank Eczacıbaşı VitrA 1-3 (18-25/15-25/25-23/15-25)
    23.01.2016 17:30 NTV Spor Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA VakıfBank 3-1 (25-22/27-25/15-25/26-24)
    30.01.2016 17:00 - 19 Mayıs Trabzon İdman Ocağı Eczacıbaşı VitrA 1-3 (25-20, 19-25, 21-25, 18-25)
    06.02.2016 17:30 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Nilüfer Belediyesi 3-1 (25-18/20-25/25-19/25-22)
    13.02.2016 17:30 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Çanakkale Bld. 3-0 (25-17/25-19/25-23)
    20.02.2016 14:00 - Başkent Ankara Halkbank Eczacıbaşı VitrA 0-3 (16-25/21-25/20-25)
    27.02.2016 17:30 NTV Spor Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Fenerbahçe Grundig 3-2 (22-25/25-21/18-25/26-24/15-13)
    05.03.2016 17:00 - Cengiz Göllü Bursa Bursa B. Şehir Bld. Eczacıbaşı VitrA 0-3 (20-25/19-25/21-25)
    16.03.2016 17:00 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Galatasaray Daikin 3-1 (26-24/17-25/25-19/25-17)
    19.03.2016 15:00 - Salihli Manisa Salihli Belediyesi Eczacıbaşı VitrA 0-3 (12-25/21-25/28-30)
    26.03.2016 17:00 D-Smart Eczacıbaşı İstanbul Eczacıbaşı VitrA Sarıyer Belediyespor 3-1 (20-25/25-20/25-23/27-25)  
    TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNAL ETABI
    1. DEVRE
    TARİH SAAT TV KANALI SALON EV SAHİBİ TAKIM KONUK TAKIM SONUÇ İSTATİSTİK
    15.04.2016 17:00 D-Smart Atatürk İzmir  Fenerbahçe Grundig Galatasaray Daikin 3-1 (25-15, 25-13, 22-25, 25-12)  -
    15.04.2016 19:30 NTV Spor Atatürk İzmir VakıfBank Eczacıbaşı VitrA  3-0 (25-17, 25-22, 25-16)  
    16.04.2016 15:00 NTV Spor Atatürk İzmir Galatasaray Daikin VakıfBank 2-3 (26-24, 25-18, 14-25, 19-25, 7-15)  -
    16.04.2016 18:00 D-Smart Atatürk İzmir Eczacıbaşı VitrA Fenerbahçe Grundig 2-3 (22-25, 25-15, 21-25, 26-24, 12-15)  
    17.04.2016 14:00 NTV Spor Atatürk İzmir Eczacıbaşı VitrA Galatasaray Daikin 3-0 (25-23, 25-22, 25-22)  
    17.04.2016 17:00 D-Smart Atatürk İzmir Fenerbahçe Grundig VakıfBank 1-3 (20-25/14-25/25-22/22-25)  -
    2. DEVRE
    TARİH SAAT TV KANALI SALON EV SAHİBİ TAKIM KONUK TAKIM SONUÇ İSTATİSTİK
    28.04.2016 17:00 D-Smart/NTV Spor Başkent Ankara Eczacıbaşı VitrA VakıfBank 0-3 (19-25/22-25/20-25)  
    28.04.2016 19:30 D-Smart Başkent Ankara Galatasaray Daikin Fenerbahçe Grundig 1-3 (16-25/25-21/11-25/22-25)  
    29.04.2016 17:00 D-Smart Başkent Ankara VakıfBank Galatasaray Daikin 3-2 (27-25/25-21/21-25/23-25/15-11)  
    29.04.2016 19:30 D-Smart/NTV Spor Başkent Ankara Fenerbahçe Grundig Eczacıbaşı VitrA 3-1 (20-25/25-20/25-19/25-22)  
    30.04.2016 15:00 D-Smart Başkent Ankara Galatasaray Daikin Eczacıbaşı VitrA 1-3 (20-25/25-23/20-25/15-25)  
    30.04.2016 17:30 D-Smart/NTV Spor Başkent Ankara VakıfBank Fenerbahçe Grundig 3-1 (25-18/25-15/22-25/25-16)  

     

    X
  • Statü
  • Lig Oluşumu ve Statü

     

    1. Etap

    Bir önceki sezon Deplasmanlı Türkiye 1. Voleybol Ligini tamamlamış olan (düşenler hariç) takımlar ile 2. Ligden 1. Lige çıkan toplam 12 takım 2 devreli deplasmanlı lig usulüne göre karşılaşır.

     

    Birinci Lig Takımları

    İlbank (Ankara), Bursa Büyükşehir Belediyesi (Bursa), Nilüfer Belediyesi (Bursa), Çanakkale Belediyesi (Çanakkale)

    Beşiktaş (İstanbul), Eczacıbaşı VitrA (İstanbul), Fenerbahçe Grundig (İstanbul), Galatasaray Daikin (İstanbul)

    Sarıyer Belediyesi (İstanbul), Vakıfbank (İstanbul),Yeşilyurt (İstanbul), İdman Ocağı (Trabzon)

     

    Final etabı

    1. Etap maçları sonunda ilk dört sırayı alan takımlar (1. etaptaki puanlarını taşımadan), Federasyonca belirlenen illerde üçer günlük, iki devreli turnuva maçları oynarlar. İki devre arasında puan taşınır, maçlar sonunda Lig Şampiyonu, Lig ikincisi, üçüncüsü ve dördüncüsü belli olur. Avrupa Kupalarına katılım final ve klasman etabı sonuç sırasına göre olur. (Final Etabının Fikstür sırası: I.Etaptaki Lig sırası olacaktır.)

     

     1. Turnuva  2. Turnuva

    Final Etabı

    1-4  3-1    3-4

    3-4  3-1    1-4

    Klasman etabı

    2-3  4-2    1-2  

    1-2  4-2    2-3

    Baraj etabı

     

    Klasman etabı

    1. Etap maçları sonunda beşinci-altıncı-yedinci ve sekizincı sırayı alan dört takım (1. etaptaki puanlarını taşımadan), Federasyonca belirlenen illerde üçer günlük iki devreli  turnuva maçları oynarlar. İki devre arasında puan taşınır, Maçlar sonunda lig beşincisi, altıncısı, yedincisi ve sekizincisi belli olur. Avrupa Kupalarına katılım final ve klasman etabı sonuç sırasına göre olur. (Klasman Etabının Fikstür sırası: 1. Etaptaki Lig sırası olacaktır.)

     

    Baraj etabı (Ligden düşme)

    1. Etap maçları sonunda 9’uncu, 10’uncu, 11'inci ve 12'inci sırayı alan takımlar 1. Etaptaki puanlarını "baraj etabına" taşırlar. Dört takım, Federasyonca belirlenen illerde, üçer günlük iki devreli turnuva maçları oynarlar. 1. Etapta alınan puanlar ile iki turnuvada alınan puanların toplamı sonunda  son iki sırayı alan (11'inci ve 12'inci) takımlar ikinci lige düşerler. (Baraj Etabının Fikstür sırası: 1. Etaptaki Lig sırası olacaktır.)

     

    Puanlama sistemi

    (TVF YARIŞMA TALİMATI 7.1)

    A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır ve müsabaka sonucu elde edilen puanlara göre sıralama yapılır.

    3-0 ve 3-1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan,

    3-2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan, mağlup olan takıma (1) puan,

    1-3 ve 0-3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir.

    Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir.  

    Bir veya birkaç takım tarafından kazanılan puanların eşitliği halinde, sıralama; kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.  

    Kazanılan maç sayısına göre eşitliğin bozulmaması halinde; set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.  

    Eşitliğin kazanılan set sayılarına göre de devam etmesi halinde; eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.  

    Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.

     

    Kıyafetler

    Madde 21 - Bir voleybol müsabakası esnasında sporcu, Teknik heyet ve hakemlerin kıyafetleri Uluslararası Federasyonlar veya Ulusal Federasyon tarafından belirlenir.

    21.1. Türkiye 1.Liglerinde yer alacak takımların sahaya çıkacak teknik kadrosunun kıyafeti bir örnek olmak zorundadır (Masörler, sporcularla aynı olmak kaydıyla eşofman giyebilir).

    21.2. Deplasmanlı liglerde,  yer alan takımların sporcuları uluslararası kurallarda belirtilen şekilde forma, erkeklerde şort, bayanlarda mayo, şort mayo, çorap ve ayakkabıdan oluşan spor kıyafeti ile müsabakalarda yer alacaktır. Müsabakada takımların formalarının ağırlıklı renklerinin zıt renklerde olması zorunludur. Forma renklerinin eşitliği halinde müsabaka cetvelinde ismi ilk yazılı olan ev sahibi takım forma değiştirmek zorundadır.

    21.3. Sporcular için forma ve eşofmanlara alınacak reklam konusunda Türkiye Liglerinde Federasyonun, Uluslararası müsabakalarda FIVB ve CEV’ in bu konuda getirdiği hükümler geçerlidir.

    21.4. Sporcu, teknik heyet kıyafetleri ve reklamlar konusunda getirilen hükümler Türkiye 1. Ligi, 2. Ligi ve 3. Lig kulüpleri için zorunlu olup bu hükümlere uymayanlar hakkında FIVB veya CEV tarafından uygulanan para cezası hükümleri uygulanır.

    21.5. Kulüpler, Federasyon tarafından yönetilen organizasyonlar ile resmî müsabakalara katılırken Teknik heyetin kıyafeti, forma ve forma reklamları konusunda, Federasyon tarafından talimatlarla getirilen hükümlere uymak zorundadır.

     

    Top

    MİKASA MVA 200 (Lacivert-Sarı)  Renkli Top ile oynanacaktır.





Final Etabı: Nisan 2016

Klasman Etaplar: Nisan 2016

Baraj Etabı: Nisan 2016