2019-2020 Sezon Hazırlıkları: İtalya Kamp Raporu

29 Eylül 2019

2019-2020 sezon hazırlıkları kapsamında İtalya’ya yolculuk eden takımımız, bugün sonlanan hazırlık turnuvasıyla birlikte Cuma günü başlayan üç günlük kampını tamamladı.

İlk günü, İtalya Serie A ekiplerinden Zanetti Bergamo ile ikili antrenman yaparak geçiren takımımız, bu hafta sonu düzenlenen “Brambilla-Verga-Oneda” isimli hazırlık turnuvası için Ostiano’ya doğru yola çıktı. 

Turnuvanın ilk günü, Il Bisonte Firenze’yle karşılaşan kızlarımıza İtalyan seyircilerden büyük ilgi gelirken, 3-2’lik galibiyetimizle sonuçlanan maç izleyenlere de keyifli anlar yaşattı. Beş set süren maçta, baş antrenörümüz Marco Motta ekibindeki tüm oyuncuları sahada görme fırsatı yakalarken, takımımız da birbirine uyum sağlama ve iyi bir enerji yakalama açısından önemli bir galibiyeti geride bırakmış oldu. 

Turnuvanın ikinci ve son gününde, takımımız, İtalya Serie A ekiplerinden Pomi Casalmaggiore’yi 3-2 yenerek turnuvayı kupayla tamamlarken, baş antrenörümüz takımın genel performansı ve İtalya kampıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Takımdaki tüm oyuncuları sahada görebilmemiz açısından çok önemli bir hafta sonuydu. İyi bir takım ruhu sergiledik. Sezon öncesi oyunumuzu daha da oturtmak için neler yapabileceğimizi görmüş olduk.”

Yarın uçuş sponsorumuz Pegasus Havayolları ile Türkiye’ye döndükten sonra, Salı sabahı haftalık çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Mutlu Bayramlar!

23.05.2020

Sevdiklerinizle, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

Baş antrenörümüz Marco Motta, CEV’in “Debate” programına katıldı

23.05.2020

CEV'in resmi YouTube sayfasında yayınlanan videoda, son 20 yılın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmiş Avrupalı olmayan en iyi beş oyuncusu belirlendi.

Melisa Memiş, Eczacıbaşı VitrA'da!

21.05.2020

2020-2021 sezonu kadrosuna genç isimler katan kulübümüz, Melisa Memiş’i renklerine bağladı.

E-BÜLTEN