Başkanımız Faruk Eczacıbaşı Brand&Sport Summit 2018’e katıldı

13 Aralık 2018

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, bu yıl ikincisi düzenlenen Brand&Sport Summit 2018’de geçtiğimiz aylarda kazandığımız IOC Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü’nün hikayesini konu alan bir söyleşiye katıldı.

Başkanımız Faruk Eczacıbaşı, 12 Aralık Çarşamba günü Zorlu PSM’de gerçekleşen Brand&Sport Summit 2018 kapsamında Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm’ün yaptığı söyleşide, kulübümüzün layık görüldüğü bu büyük ödülün hikayesini anlatırken, Eczacıbaşı’nın Türkiye’de kadına ve voleybola verdiği emekleri vurguladı.

“Bu ödüle aday gösterildik, aldık… Arjantin’de ödülün verildiği gün her projenin başında çakı gibi, ne istediğini bilen kadınlar vardı. Tüm kıtalardan gelenler kadındı ve sonunda ödül için ben çıktım kürsüye. Onların arasından sıyrılmış olmak çok güzeldi ama diğeri de çok anlamlıydı.

En önemli olgu hikayenin sürdürülebilir olması. Bu ülke her şeyi yapabilir, yalnızca istikrarlı bir şekilde arkasında durabilsin. Ben spor kulübünün içinde yetiştim. O değerlerle birlikte yetiştim. Ben 70’li yılların başından beri aktif olarak bu işin başında oldum. Her şeyi yapmaya çalışırsanız, çok iyi yapamazsınız. Bu yüzden tek bir şeye odaklandık.”

Başkanımız, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün ve Türk voleybolunun bugünlere gelmesinde Cengiz Göllü’nün de çok büyük katkısı olduğunu ifade etti:

“Cengiz Abi, uzun bir süre boyunca hem sporcuların hem de yönetimin nezdinde iyi bir liderdi. İlişkilerini çok düzeyli kuran, genç ve hırslı kadınlarımızın önünde iyi bir lider ve çok doğru ilişkiler kuran bir yöneticiydi. Çok büyük katkısı olduğu tartışmasızdır.”

Kulübümüzün, Türkiye’de kadın voleybolunun öncüsü olduğunu “Kibriti biz çaktık” sözleriyle dile getiren Başkanımız, söyleşide güzel bir jest ile VakıfBank’ın FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndaki başarısına da değinirken, dünya şampiyonluklarını da hatırlatarak salonda bulunan izleyicilerden büyük alkış topladı.

 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Yaz Röportajları: Gamze Kılıç

12.07.2019

Takımımızla ikinci sezonuna hazırlanan tecrübeli pasörümüz Gamze Kılıç, Yaz Röportajları serisinde bu hafta konuğumuz oldu.

Gururumuzsunuz Küçükler!

07.07.2019

U16 Küçük Kızlar Balkan Şampiyonası’nda finalde Sırbistan’ı 2-0’dan geriden gelerek mağlup eden 16 Yaş Altı Küçük Kız Milli Takımımız, Balkan Şampiyonu oldu.

Milletler Ligi Finalleri bugün başlıyor

03.07.2019

Milli Takımımızdan Simge Şebnem Aköz, Hande Baladın ve Yasemin Güveli ile Brezilya Milli Takımı’nda kaptan Natalia Zilio Pereira’nın yer alacağı 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri bugün başlıyor.

E-BÜLTEN