Başkanımız Faruk Eczacıbaşı Brand&Sport Summit 2018’e katıldı

13 Aralık 2018

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, bu yıl ikincisi düzenlenen Brand&Sport Summit 2018’de geçtiğimiz aylarda kazandığımız IOC Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü’nün hikayesini konu alan bir söyleşiye katıldı.

Başkanımız Faruk Eczacıbaşı, 12 Aralık Çarşamba günü Zorlu PSM’de gerçekleşen Brand&Sport Summit 2018 kapsamında Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm’ün yaptığı söyleşide, kulübümüzün layık görüldüğü bu büyük ödülün hikayesini anlatırken, Eczacıbaşı’nın Türkiye’de kadına ve voleybola verdiği emekleri vurguladı.

“Bu ödüle aday gösterildik, aldık… Arjantin’de ödülün verildiği gün her projenin başında çakı gibi, ne istediğini bilen kadınlar vardı. Tüm kıtalardan gelenler kadındı ve sonunda ödül için ben çıktım kürsüye. Onların arasından sıyrılmış olmak çok güzeldi ama diğeri de çok anlamlıydı.

En önemli olgu hikayenin sürdürülebilir olması. Bu ülke her şeyi yapabilir, yalnızca istikrarlı bir şekilde arkasında durabilsin. Ben spor kulübünün içinde yetiştim. O değerlerle birlikte yetiştim. Ben 70’li yılların başından beri aktif olarak bu işin başında oldum. Her şeyi yapmaya çalışırsanız, çok iyi yapamazsınız. Bu yüzden tek bir şeye odaklandık.”

Başkanımız, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün ve Türk voleybolunun bugünlere gelmesinde Cengiz Göllü’nün de çok büyük katkısı olduğunu ifade etti:

“Cengiz Abi, uzun bir süre boyunca hem sporcuların hem de yönetimin nezdinde iyi bir liderdi. İlişkilerini çok düzeyli kuran, genç ve hırslı kadınlarımızın önünde iyi bir lider ve çok doğru ilişkiler kuran bir yöneticiydi. Çok büyük katkısı olduğu tartışmasızdır.”

Kulübümüzün, Türkiye’de kadın voleybolunun öncüsü olduğunu “Kibriti biz çaktık” sözleriyle dile getiren Başkanımız, söyleşide güzel bir jest ile VakıfBank’ın FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndaki başarısına da değinirken, dünya şampiyonluklarını da hatırlatarak salonda bulunan izleyicilerden büyük alkış topladı.

 

Haberi Paylaş

Son Haberler

Tijana Boskovic: "Takımdaki herkes 'En Değerli Oyuncu' olmayı hak etti" [Video]

25.03.2019

23 sayıyla final karşılaşmasının en skoreri ve turnuvanın "En Değerli Oyuncusu" seçilen Tijana, Kupa Voley şampiyonluğunu değerlendiriyor.

Simge Aköz: "Bu kupa bize yeniden hayata döndürdü" [Video]

25.03.2019

Liberomuz Simge Aköz, Kupa Voley şampiyonluğunu değerlendiriyor.

Marco Motta: "Müthiş bir ruhla oynadık" [Video]

25.03.2019

Baş antrenörümüz Marco Motta, Kupa Voley şampiyonluğunu değerlendiriyor

E-BÜLTEN