Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası başlıyor

18 Haziran 2019

Kızlarımız, 18-24 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ilk maçında bugün Beşiktaş ile karşılaşacak.

Turnuva öncesi, 2000 ve yukarı doğumlu sporcuların yer aldığı genç kız takımımızın bu sezonki yapılanmasını, altyapı menajerimiz Asuman Baş’tan dinledik:

“Yeni altyapı sistemimiz çerçevesinde, küçük yaş grubundaki yetenekli sporcularımızın bir üst kategoride de mücadele ederek tecrübelenmesini hedefliyoruz. Geçtiğimiz sezondan itibaren 2002-2003 doğumlu sporculardan oluşan yıldız takımımızla, 2000 doğumluların da yer aldığı gençler liginde mücadele ettik. Bu tecrübenin karşılığını yıldızlarımızla Türkiye ikinciliği elde ederek aldığımızı düşünüyoruz.

Küçük ve yıldız takımlarımızla aldığımız gurur verici derecelerin ardından bizler için altyapıların son turnuvası olan Gençler Türkiye Şampiyonası başlıyor. Yıldız takımımıza takviye olarak Merve ve Melis gibi sezon boyunca A takım tecrübesi yaşamış oyuncuların katılmasıyla seviyemizi ve performansımızı daha da yukarı taşıyacağımıza ve elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inancımız tam.”

İstanbul Burhan Felek ve VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak olan grup maçlarında gençlerimizin programı şu şekilde:

D Grubu (Burhan Felek V.S.)

18 Haziran Salı

17.00 Eczacıbaşı - İstanbul Beşiktaş

19 Haziran Çarşamba

17.00 İstanbul Türk Hava Yolları – Eczacıbaşı

20 Haziran Perşembe

17.00 Halkbank – Eczacıbaşı

Haberi Paylaş

Son Haberler

Gururumuzsunuz Küçükler!

07.07.2019

U16 Küçük Kızlar Balkan Şampiyonası’nda finalde Sırbistan’ı 2-0’dan geriden gelerek mağlup eden 16 Yaş Altı Küçük Kız Milli Takımımız, Balkan Şampiyonu oldu.

Milletler Ligi Finalleri bugün başlıyor

03.07.2019

Milli Takımımızdan Simge Şebnem Aköz, Hande Baladın ve Yasemin Güveli ile Brezilya Milli Takımı’nda kaptan Natalia Zilio Pereira’nın yer alacağı 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri bugün başlıyor.

Yaz Röportajları: Beyza Arıcı

01.07.2019

Kulübümüzde üçüncü sezonuna hazırlanan Beyza Arıcı, yaz röportajlarında bu haftaki konuğumuz oldu.

E-BÜLTEN