Hande Baladın: "Olimpiyatlar 12 yaşımdan beri hayalim!"

04 Ağustos 2019

Hande Baladın, şüphesiz ki Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’nin üçüncü ve son maçında bugün TSİ 15.00’da Çin ile 2020 Tokyo biletini kapmak için mücadele edecek olan Milli Takımımızın kilit oyuncularından. Genç smaçörümüz Hande’nin elemeler öncesi Eurosport Türkiye’ye verdiği röportajı bir kez daha hatırlayalım.

Geçen yaz Meliha İsmailoğlu ile smaçör hattında iyi bir ikili olmuştunuz. Bu yaz ise sakatlığın sebebiyle son dönemde pek süre alamadın. Şu an kendini nasıl hissediyorsun?

Ameliyat sürecim beni başlarda etkiledi tabii ki. Çin’de ve Tayland’da yaşadığım zorluklar yüzünden ameliyat olmam gerekti. Toplamda beş hafta boyunca tam performansla antrenman yapamadım. İzmir’deki kampta açıkçası biraz zorlandım. Performansım biraz düşüktü ve bu da beni motivasyon olarak kötü etkiledi. Ama şu an kendimi gayet iyi hissediyorum. İtalya’da yaptığımız hazırlık maçlarında VNL’in başındaki performansıma yaklaştığımı söyleyebilirim. Ki Giovanni (Guidetti) de böyle söylüyor!

Sezon içinde seni Galatasaray’da çok önemli bir rolde izledik ve düzenli oynama fırsatı buldun. Bu durumun kendi kariyerine ve milli takıma etkisini nasıl değerlendiriyorsun?

Galatasaray’daki sezonum benim için çok iyiydi. Çünkü düzenli oynadığımda neler yapabileceğimi gösterdim. Maça kötü başladığımda sonrasında nasıl toparlanmam gerektiğini öğrendim. Şimdi orada öğrendiklerimi milli takımda göstermeye çalışacağım.

Olimpiyatlara gelecek olursak, bu genç takım için olimpiyatlar çok büyük bir fırsat. Senin hedeflerin neler?

Olimpiyatlara gidebilmek, benim 12 yaşında kurmaya başladığım bir hayaldi. 2016 Rio elemelerinde de kadroya alınmıştım fakat aldığımız yenilgiden dolayı Rio’ya gidememiş ve çok üzülmüştük. Şimdiyse tekrar bir şansımız var. Hatta iki şansımız var. Bunu iyi kullanıp orada bulunmak istiyoruz. Konuşurken bile tüylerim diken diken oluyor!

Ankara’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için neler dersin?

Ankara’da kendi seyircimizin önünde olacak olmamız büyük bir avantaj. Bu bizi özellikle geriye düştüğümüz zamanlarda motive ediyor. Herkesin bizi desteklemesini bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Son Haberler

Nilüfer deplasmanında üç puan

26.09.2020

Takımımız, Nilüfer Belediyespor’u bütün setleri 25-17 alarak mağlup etti.

Takımımız Bursa deplasmanına gidiyor

25.09.2020

Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi beşinci haftasında Nilüfer Belediyespor’a konuk olacak.

Bilgilendirme

24.09.2020

Oyuncularımızın, teknik ekibimizin ve idari kadromuzun hafta başında yaptırdığı Covid-19 testlerinin tümü negatif çıkmıştır.
E-BÜLTEN