İftihar: Eczacıbaşı Altyapısı

27 Haziran 2019

Üç kategoride podyuma çıkarak müthiş bir başarıya imza atan altyapımız 2018-19 sezonunu bir şampiyonluk ve iki gümüş madalya elde ederek gururla kapattı.

Altyapımız yoğun çalışmalarının ilk meyvesini, Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası finalinde VakıfBank karşısında 2-0 geriden gelerek elde ettiği şampiyonlukla aldı. Başkanımız Faruk Eczacıbaşı’nın tüm takımı ağırladığı davette şampiyonluk sevincini hep birlikte yaşarken, takım kaptanı Defne Bayatlı’nın benzetmesi haftanın neredeyse yedi gününü birlikte geçiren kızlarımızın arasındaki kardeşlik ve aile hissini belki de en güzel özetleyen resimlerden biri olarak akıllarda kalacaktı:

“Antrenörümüz Ayhan Abi (Arın) sezon başından beri bize şunu göstererek birbirimize destek olmamız gerektiğini hatırlattı. Biz de bunu hiç aklımızdan çıkarmadık, sımsıkı durduk ve kenetlendik.”

 

Küçük Kız Takım Kaptanı Defne Bayatlı

 

Küçük kızlarımızın bu başarısının ardından gözler Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’na çevrildi. 

Şampiyon küçük kız takımımızdan 2004 doğumlu beş oyuncunun yer aldığı yıldız kızlarımız, içlerinde VakıfBank, Rota Koleji ve Gelişim Koleji gibi güçlü rakiplerin de bulunduğu rakipleri yenerek finalde Fenerbahçe ile karşılaştı. İki takım da sergiledikleri performansla izleyenlere adeta profesyonel seviyede oynanan bir final keyfi yaşattı. Yıldızlarımız müthiş bir mücadele vererek sezonu gümüş madalyayla tamamladı.

 

Yıldız Kız Takımımız, Türkiye Şampiyonası için yola çıkıyor

 

Altyapı Koordinatörümüz İsmail Şahin yönetimindeki genç kız takımımız ise ağırlıklı olarak sezon boyunca hem yıldız hem genç kız kategorisinde oynayarak tecrübe kazanan yıldız kız takımımızdan oluşurken, sezonu A Takımlarıyla geçiren oyuncularımız Merve Atlıer ve Melis Katipoğlu da Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası için takıma katıldı. İki yaş grubunda da başarılı bir normal sezon geçiren kızlarımız, Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası final maçında VakıfBank’a 3-0 yenilerek sezonu gümüş madalyayla tamamladı. Maçtan hemen sonra genç takım, tüm emeklerinin karşılığı olan gümüş madalyanın yanı sıra altyapı yaşı dolan Merve ve Melis’in “mezun” olmasını da kutladı.

 

Genç Kız Takımımız Türkiye ikincisi

 

Sene boyunca gösterdikleri başarılı performansla milli takımlara çağrılan parlak oyuncularımız ve teknik kadromuz ise geride kalan altyapı sezonunun bir başka gurur kaynağı oldu. 20 Yaş Altı Milli Takımı’na çağrılan oyuncularımız Merve Atlıer ve Melis Katipoğlu’nun yanı sıra 16 Yaş Altı Milli Takımı’na çağrılan oyuncularımız Dalia Wilson, Pelin Eroktay ve Nehir Kiraz ile altyapı antrenörümüz Ayhan Arın’ını gururu ve sevinci hepimizin.

 

Küçük kız takımımız bowling etkinliğinde

 

Altyapımızın saha içinde ve oyuncu yetiştirme konusunda çizdiği başarılı grafiği başka alanlara da yansıtmayı hedeflerken, sportif başarılarından ötürü çeşitli okullardan burs olanağı elde eden oyuncularımızın akademik eğitimini destekliyor, bizlere salon imkanı sağlayan Nişantaşı Üniversitesi’nin düzenlediği sporcu eğitimleriyle onları farklı konularda aydınlatmayı amaçlıyor ve altyapı ekibi olarak yaptığımız çeşitli aktivitelerle antrenman ve maç harici zamanları da hep birlikte renklendiriyoruz.

 

2018-19 Altyapı Teknik Kadromuz

 

Sezonu Altyapı İdari Sorumlumuz Asuman Baş’ın sözleriyle kapatalım: 

“Eczacıbaşı altyapı takımları olarak tüm antrenör ve sporcularımızın emeklerinin karşılığını madalya ile taçlandırdığı başarılı bir sezona imza attık. Öncelikle bu başarıda emeği olan tüm antrenörlerimizi, idari kadromuzu, sporcularımızı ve bu süreçte desteğini esirgemeyen velilerimizi  kutluyorum.

Sezon başında keskin bir geçiş olarak görülebilecek yeni altyapı sistemimiz, Marco Motta ve İsmail Şahin’in tecrübeleriyle desteklendi. Ekip arkadaşlarımızın ve sporcularımızın bu sisteme inanarak ve büyük fedakarlıklar göstererek çalışmaları da bizi başarıya götüren faktörlerden olmuştur. Bizleri sahada temsil eden sporcularımız, güçlü karakter ortaya koyarak turnuvaların son düdüğüne kadar mücadele ettiler. Onlarla gurur duyuyoruz.

Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısı olarak öncelikli hedefimiz hem kendi A takımımıza hem de Türk voleyboluna sporcu kazandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda doğru bir sistemin ve çalışmanın getirdiği her madalya, bizler için ancak daha iyisini yapabilmek adına bir teşvik oluşturmaktadır. Tekrar bu başarılarda emeği olan herkese çok teşekkür ediyor ve herkesi kutluyorum.”

Haberi Paylaş

Son Haberler

Kulüpte Bir Gün: Fotoğraf Çekimi Sahne Arkası [Video]

21.09.2019

Hafta ortasında gerçekleştirdiğimiz fotoğraf çekiminden geriye pek çok güzel an kaldı.

Simge ve Tijana, Avrupa Şampiyonası Rüya Takımı’nda

20.09.2019

2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı gümüş madalyayla tamamlayan başarılı liberomuz Simge Şebnem Aköz ve “En Değerli Oyuncu” seçilen yıldızımız Tijana Boskovic, turnuvanın Rüya Takımı’nda yer alarak bizleri bir kez daha gururlandırdı.

Yeni Sezon Fotoğraf Çekimi bugün gerçekleşti

18.09.2019

Avrupa Şampiyonası’nda “En Değerli Oyuncu” seçilen yıldızımız Tijana Boskovic’in de aramıza katılmasıyla birlikte bugün, 2019-2020 sezonu fotoğraf çekimini gerçekleştirdik.

E-BÜLTEN