Kim, Simge ve Hande Tokyo Olimpiyat Elemeleri’ne hazırlanıyor

02 Ocak 2020

Takımımızdan Yeon Koung Kim, Simge Şebnem Aköz ve Hande Baladın, Tokyo Olimpiyat Oyunları Kıta Elemeleri öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Simge Aköz: ‘Tokyo biletini almak istiyoruz’

Milli takımımızla yazın tarihi bir başarıya imza atarak Avrupa ikincisi olan eş kaptanımız Simge Aköz ve başarılı smaçörümüz Hande Baladın, Hollanda’nın ev sahipliğinde 7-12 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Kıta Elemeleri öncesi takımla hazırlıklarını sürdürüyor. 

Mücadeleyi bırakmayan rakiplerin yer aldığı bir grupta ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek Tokyo biletini almak istediklerini belirten milli liberomuz Simge Aköz’ün, Türkiye Voleybol Federasyonu resmi web sitesine verdiği röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz: http://www.tvf.org.tr/mobil/simge-tokyo-biletini-almak-istiyoruz/

B Grubu’nda yer alan millilerimizin maç programı şu şekilde:

7 Ocak Salı

TSİ 15.00 Almanya – Türkiye 

8 Ocak Çarşamba

TSİ 15.00 Hırvatistan – Türkiye

10 Ocak Cuma

TSİ 18.30 Türkiye – Belçika 

Milli takımımızın maçları Spor Smart HD ekranlarından naklen yayınlanacaktır.

Kim, Asya Kıta Elemeleri’nde milli takımını sırtlayacak

Kaptanımız Yeon Koung Kim ise, kaptanı olduğu Kore Milli Takımı’yla birlikte geçtiğimiz yaz Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’nde grubunun en skoreri olmuş fakat takımıyla olimpiyat bileti kapma şansını 7-12 Ocak tarihleri arasında oynanacak Asya Kıta Elemeleri’ne bırakmıştı.

Kim’in liderliğinde mücadele edecek olacak olan Kore Milli Takımı, Asya Kıta Elemeleri B Grubu’nda sırasıyla Endonezya, İran ve Kazakistan’la karşılaşacak.

Haberi Paylaş

Son Haberler

O Anlar - 1. Bölüm [Video]

28.06.2020

Voleybol tarihimizden akılda kalan anları konuşacağımız serinin ilk bölümünde, konuklarımız Simge Aköz ve Hande Baladın.

Vefat ve Başsağlığı

24.06.2020

Oyuncumuz Fatma Yıldırım’ın babasının vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Simge Aköz sözleşme yeniledi

22.06.2020

Kulübümüz, gelecek sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan milli liberomuz Simge Aköz’le iki yıl daha anlaştı.

E-BÜLTEN