Marco ve Lauren’dan hafta başı değerlendirmeleri

16 Eylül 2019

Baş antrenörümüz Marco Motta ile geçtiğimiz hafta Eczacıbaşı VitrA ile ikinci sezonu için takımla hazırlıklara katılan deneyimli orta oyuncumuz Lauren Gibbemeyer’ın hafta başı değerlendirmelerini dinledik.

Marco Aurelio Motta: 

“Hazırlık döneminin şimdiki bölümünde takımı iki farklı grup olarak düşünebiliriz. A Takım kadromuza yeni katılan genç oyuncularımızdan oluşan ilk grupla hedefimiz, geçtiğimiz haftalarda oynadığımız Leningradka, Beşiktaş ve Sarıyer gibi hazırlık maçları sayesinde onlara deneyim kazandırmak.  

İkinci grup ise bu yaz aramıza daha geç katılan oyunculardan oluşuyor. Sonradan katılan oyuncularımız gün geçtikçe fiziksel anlamda daha hazır hale geliyor. Bu oyuncuları, bu haftaki hazırlık maçlarında da bölüm bölüm oynatarak takımla oyun pratiklerini artırmayı hedefliyoruz. 

Şu dönemde takım performansından ziyade bireysel performanslara odaklandık. Bu hafta Simge, Hande ve Tijana’nın da antrenmanlara başlamasıyla bir tek Kim’in aramıza katılmasını bekliyor olacağız. Onların da gelmesiyle İtalya’da oynayacağımız hazırlık turnuvası için hazırlıklara başlayacağız. Sayımızın artmasıyla birlikte odağımızı tam anlamıyla takım performansına çevirmiş olacağız.”

Lauren Gibbemeyer:

“Öncelikle yeniden kulüpte olmak harika bir his. En iyi halimize kavuşmak için herkes oldukça pozitif bir hava içerisinde, ortak bir çaba sarf ediyor. Geçen haftaki çalışmalarımız defans ağırlıklıydı ve odak noktamız takımın, yeni katılan oyuncularla birlikte ritim kazanmasıydı. Hazırlık maçları ve antrenman temposunun yoğunlaşmasıyla birlikte bu hafta da kendimizi geliştirmek adına iyi bir fırsat olacak.”

Haberi Paylaş

Son Haberler

Maç Öncesi: Ligin üçüncü haftasında Ankara’dayız

18.10.2019

Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin üçüncü hafta maçında yarın Karayolları’na konuk olacak.

Eczacıbaşı VitrA’nın yıldızları voleybolseverlerle buluşuyor

17.10.2019

Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı, 20 Ekim Pazar günü, “Voleybol Kanyon’da” etkinliğinde spor tutkunlarıyla bir araya gelecek.

Maç Raporu: İlk ev maçımızda galibiyetle yola devam

16.10.2019

2019-2020 sezonu Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin ikinci haftasında evimizde Nilüfer Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek yola devam ediyoruz.

E-BÜLTEN