Marco ve Lauren’dan hafta başı değerlendirmeleri

16 Eylül 2019

Baş antrenörümüz Marco Motta ile geçtiğimiz hafta Eczacıbaşı VitrA ile ikinci sezonu için takımla hazırlıklara katılan deneyimli orta oyuncumuz Lauren Gibbemeyer’ın hafta başı değerlendirmelerini dinledik.

Marco Aurelio Motta: 

“Hazırlık döneminin şimdiki bölümünde takımı iki farklı grup olarak düşünebiliriz. A Takım kadromuza yeni katılan genç oyuncularımızdan oluşan ilk grupla hedefimiz, geçtiğimiz haftalarda oynadığımız Leningradka, Beşiktaş ve Sarıyer gibi hazırlık maçları sayesinde onlara deneyim kazandırmak.  

İkinci grup ise bu yaz aramıza daha geç katılan oyunculardan oluşuyor. Sonradan katılan oyuncularımız gün geçtikçe fiziksel anlamda daha hazır hale geliyor. Bu oyuncuları, bu haftaki hazırlık maçlarında da bölüm bölüm oynatarak takımla oyun pratiklerini artırmayı hedefliyoruz. 

Şu dönemde takım performansından ziyade bireysel performanslara odaklandık. Bu hafta Simge, Hande ve Tijana’nın da antrenmanlara başlamasıyla bir tek Kim’in aramıza katılmasını bekliyor olacağız. Onların da gelmesiyle İtalya’da oynayacağımız hazırlık turnuvası için hazırlıklara başlayacağız. Sayımızın artmasıyla birlikte odağımızı tam anlamıyla takım performansına çevirmiş olacağız.”

Lauren Gibbemeyer:

“Öncelikle yeniden kulüpte olmak harika bir his. En iyi halimize kavuşmak için herkes oldukça pozitif bir hava içerisinde, ortak bir çaba sarf ediyor. Geçen haftaki çalışmalarımız defans ağırlıklıydı ve odak noktamız takımın, yeni katılan oyuncularla birlikte ritim kazanmasıydı. Hazırlık maçları ve antrenman temposunun yoğunlaşmasıyla birlikte bu hafta da kendimizi geliştirmek adına iyi bir fırsat olacak.”

Haberi Paylaş

Son Haberler

Mutlu Bayramlar!

23.05.2020

Sevdiklerinizle, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

Baş antrenörümüz Marco Motta, CEV’in “Debate” programına katıldı

23.05.2020

CEV'in resmi YouTube sayfasında yayınlanan videoda, son 20 yılın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmiş Avrupalı olmayan en iyi beş oyuncusu belirlendi.

Melisa Memiş, Eczacıbaşı VitrA'da!

21.05.2020

2020-2021 sezonu kadrosuna genç isimler katan kulübümüz, Melisa Memiş’i renklerine bağladı.

E-BÜLTEN