Milletler Ligi’nin ikinci haftasında oyuncularımız

01 Haziran 2019

Milli Takımımızın, ABD, İtalya ve Polonya ile eşit puanda kalarak set averajıyla liderliğini sürdürdüğü FIVB Milletler Ligi’nde ikinci hafta geride kaldı.

İkinci haftaya Ankara’da ev sahipliği yapan Milli Takımımız, 2019 Milletler Ligi’ndeki ilk mağlubiyetini Japonya karşısında alsa da  Almanya ve Rusya karşısında harika bir oyun sergileyerek liderliğini sürdürmeyi başardı. Tecrübeli libero Simge Aköz bu galibiyetlerde büyük bir rol oynayarak turnuvanın en iyi beşinci defans oyuncusu oldu. Genç yetenek Hande Baladın’ın yanı sıra orta oyuncu Yasemin Güveli de takımlarına kritik noktalarda katkı sağladı.

Sırp Milli Takımı'nı ilk hafta sırtlayan Tijana Boskovic, İtalya’da oynadıkları ikinci haftada kadroda yer almadı.

Brezilya Milli Takımı ile Hollanda kampına katılan Natália Pereira henüz Milletler Ligi’nde süre almadı.

Hafta içerisinde ülkesinde çalışmalarını sürdüren Koreli Yeon Koung Kim ve Amerikalı Lauren Gibbemeyer ile Carli Lloyd ise önümüzdeki hafta, Nebraska’da 2019 Milletler Ligi’ndeki ilk maçlarına çıkacak.

Haberi Paylaş

Son Haberler

Milletler Ligi’nde beşinci ve son hafta

18.06.2019

2019 Milletler Ligi’nde Finallere kalmayı garantileyen Milli Takımımız, beşinci ve son haftada Ankara’da ev sahipliği yapacak.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası başlıyor

18.06.2019

Kızlarımız, 18-24 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ilk maçında bugün Beşiktaş ile karşılaşacak.

Milletler Ligi’nin dördüncü haftasında oyuncularımız

16.06.2019

Milletler Ligi’nde son haftaya girmeden önce oyuncularımızın öne çıkan performanslarına bir göz atalım.

E-BÜLTEN