Milletler Ligi’nin ikinci haftasında oyuncularımız

01 Haziran 2019

Milli Takımımızın, ABD, İtalya ve Polonya ile eşit puanda kalarak set averajıyla liderliğini sürdürdüğü FIVB Milletler Ligi’nde ikinci hafta geride kaldı.

İkinci haftaya Ankara’da ev sahipliği yapan Milli Takımımız, 2019 Milletler Ligi’ndeki ilk mağlubiyetini Japonya karşısında alsa da  Almanya ve Rusya karşısında harika bir oyun sergileyerek liderliğini sürdürmeyi başardı. Tecrübeli libero Simge Aköz bu galibiyetlerde büyük bir rol oynayarak turnuvanın en iyi beşinci defans oyuncusu oldu. Genç yetenek Hande Baladın’ın yanı sıra orta oyuncu Yasemin Güveli de takımlarına kritik noktalarda katkı sağladı.

Sırp Milli Takımı'nı ilk hafta sırtlayan Tijana Boskovic, İtalya’da oynadıkları ikinci haftada kadroda yer almadı.

Brezilya Milli Takımı ile Hollanda kampına katılan Natália Pereira henüz Milletler Ligi’nde süre almadı.

Hafta içerisinde ülkesinde çalışmalarını sürdüren Koreli Yeon Koung Kim ve Amerikalı Lauren Gibbemeyer ile Carli Lloyd ise önümüzdeki hafta, Nebraska’da 2019 Milletler Ligi’ndeki ilk maçlarına çıkacak.

Haberi Paylaş

Son Haberler

2019-2020 Sezonunda İlk Gün

19.08.2019

Yeni sezon öncesi dokuz haftalık yaz çalışmalarını geride bıraktıktan sonra kısa bir ara veren oyuncularımız, baş antrenörümüz Marco Motta’nın katılımıyla birlikte bugün resmi olarak 2019-2020 sezonu öncesi hazırlıklarına başladı.

Yaz Röportajları: Ergül Eroğlu [Video]

09.08.2019

Yaz Röportajları’nın son bölümünde yeni transferlerimizden tecrübeli orta oyuncu Ergül Eroğlu’nu yakından tanıdık.

Hande Baladın: "Olimpiyatlar 12 yaşımdan beri hayalim!"

04.08.2019

Milli Takımımızın, olimpiyat biletini kapmak için Çin ile oynayacağı maça az bir süre kala, genç smaçörümüz Hande Baladın’ın elemeler öncesi Eurosport Türkiye’ye verdiği röportajı hatırlayalım.

E-BÜLTEN