Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında oyuncularımız

09 Haziran 2019

2019 FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasında Eczacıbaşı VitrA oyuncuları öne çıktı.

Liberomuz Simge Aköz ile Hande Baladın sergiledikleri kilit performansla Türkiye Milli Takımı’nın başarılı gidişatında önemli rol oynarken, genç orta oyuncumuz Yasemin Güveli üçüncü haftada süre almadı. Hande, Dominik Cumhuriyeti karşısında elde ettiği 19 sayı (13 hücum, 3 blok, 3 servis) ve hafta boyunca sergilediği akıllı oyunla bir kez daha isminden söz ettirdi.

Tijana, Sırp Milli Takımı’nın üçüncü hafta kadrosunda yer almazken, tecrübeli milli takım kaptanları Kim ve Natalia’nın yanı sıra Lauren ve Carli, 2019 Milletler Ligi’nde ilk defa süre aldı. Kim, üçüncü hafta açılışında sadece ilk set süre aldığı ABD maçında 3 blok sayısı elde ederken, Almanya karşısında 11 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Lauren, Almanya karşısında elde ettiği 9 sayı (4 hücum, 4 blok, 1 servis), Natalia ise Almanya karşısında elde ettiği 12 sayıyla 2019 Milletler Ligi'ne hızlı bir giriş yaptı.

Haberi Paylaş

Son Haberler

Milletler Ligi’nde beşinci ve son hafta

18.06.2019

2019 Milletler Ligi’nde Finallere kalmayı garantileyen Milli Takımımız, beşinci ve son haftada Ankara’da ev sahipliği yapacak.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası başlıyor

18.06.2019

Kızlarımız, 18-24 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın ilk maçında bugün Beşiktaş ile karşılaşacak.

Milletler Ligi’nin dördüncü haftasında oyuncularımız

16.06.2019

Milletler Ligi’nde son haftaya girmeden önce oyuncularımızın öne çıkan performanslarına bir göz atalım.

E-BÜLTEN